راهنمای بارگذاری محصول

در: راهنما

خواندن این مطلب شما را در رعایت استانداردها، شرایط و ضوابط بارگذاری محصول تان راهنمایی خواهد کرد.

همه محتوا را آماده کنید

قبل از شروع بارگذاری محصولتان تمامی محتوای مورد نیاز را آماده کنید. محتوای مورد نیاز شامل موارد زیر است. مواردی که با رنگ قرمز مشخص شده ضروری بوده و سایر موارد اختیاری است.

  • عنوان محصول
  • بسته اصلی محصول
  • تصویر پیش نمایش اصلی
  • ویدیوی پیش نمایش
  • متن توضیحات (حداقل ۳۰۰کلمه ضروری است)
  • آدرس پیش نمایش زنده و آنلاین
  • اطلاعاتی درباره محصول  شامل سازگاری با نرم افزارها، ورژن و …
  • فایل راهنما و مستندات آموزشی (درصورت وجود)

عنوان مناسب انتخاب کنید

دیجی دکان

محل قرارگیری عنوان محصول شما

محصول شما می تواند عنوان منحصر بفرد داشته باشد یا در عنوان از توصیف استفاده شده باشد. انتخاب یک نام مناسب برای محصولتان، در فروش بیشتر آن تاثیرگذار خواهد بود چرا که موتورهای جستجو کابران را به سمت محصول شما هدایت خواهند کرد.

برای مثال اگر محصول شما در دسته بندی گرافیک و زیرمجموعه وکتور و شاخه ی مذهبی و مناسبت ها قرار دارد و موضع و محتوای محصولتان پیرامون «حج» است، عنوانی مانند: «طرح وکتور حج تمتع و عمره» برای محصول شما مناسب است.

عبارات و عناوین طولانی در سئوی محصول شما تاثیر منفی داشته و ممکن است محصول شما تایید نشده و نیاز به اصلاح داشته باشد.

توضیحات محصول کلید اصلی فروش

اگر برای محصول خود توضیحی نداشته باشید، قطعا محصول شما تایید نخواهد شد. همچنین اگر متن توضیحات شما در سایر سایت ها وجود داشته باشد محصول شما رد شده و دیگر امکان پذیرش آن وجود نخواهد داشت، چرا که کپی بودن محصول شما مشخص شده است!

وقتی شما برای خرید یک گوشی موبایل به فروشگاهی مراجعه می کنید، انتظار ارائه توضیحات کامل درباره آن گوشی موبایل را از فروشنده دارید، خریداران و کاربران هم قطعا برای تصمیم گیری درباره خرید محصول شما نیاز به داشتن اطلاعات کافی دارند. پس محصولتان را با عشق توصیف کنید! همان عشقی که به هنگام خلق و تولید آن به کار برده اید.

با مخاطب صادق باشید و از توضیحات اضافی و نامرتبط با محصول تان بپرهیزید. در متن توضیحات تبلیغات شخص یا سایت ثالثی را درج نکنید.همچنین اگر محصول شما دارای تصاویر متعددی است، سایر تصاویر در لابلای توضیحات تان قرار دهید.

توضیح زیر نمونه است برای محصولی که در بالا مثال زدیم:

طرح وکتور حج تمتع و عمره

این محصولی با محتوای مدهبی و دینی است. با کیفیتی بی نهایت و در فرمت وکتور. شما می توانید از این محصول در وب سایت، وبلاگ، موشن گرافیک و یا حتی چاپ و نشر هم استفاده کنید. سایر تصاویر موجود در بسته:

با خرید این محصول شما به چند محصول دسترسی دارید. این محصول فایل های با موضوعات حج تمتع، عمره و مراسم و مراحل دیگر آن در اختیار شما می گذارد. تمامی فایل های داخل بسته ۱۰۰درصد وکتور، اختصاصی و قابل ویرایش هستند. همچنین آموزشی خلاصه برای افراد مبتدی در داخل بسته قرار دادیم. اگر محصول ما مورد پسند و رضایت شما بوده، لطفا به این محصول امتیاز دهید.

نمونه محصول

نمونه توضیحات به همراه سایر تصاویر محصول

تعیین قیمت

نمونه لایسنس

نمونه ای از قیمت های متغیر یک محصول

تعیین قیمت به عهده شماست، شما مختارید محصول تان را رایگان عرضه کنید یا آن را به قیمت دلخواه تان بفروشید. ما توصیه می کنیم در تعیین قیمت منصف باشید و برای اطلاع از میانگینِ قیمت محصولی مشابه محصول تان، در اینترنت و یا سایت دیجی دکان جستجویی انجام داده تا از قیمتِ محصول مشابه، باخبر باشید. هر محصول می تواند قیمت های متغیری بر اساس نوع مجوز و خدمات اضافی که به خریدار ارائه می شود، داشته باشد. در قیمت های متغیر بر اساس نوع مجوز شما می توانید قیمت مجوز معمولی (یعنی مجوزی که بر اساس آن به خریدار دامنه استفاده از محصول را می دهید) و مجوز تجاری ( مجوزی که اجازه فروش محصول شما را  بعد از اعمال تغییرات، به خریدار می دهد) را مشخص کنید. معمولا مجوزهای تجاری گران تر از مجوزهای معمولی هستند.

فهرست