قرارداد فروشندگان

قرارداد حاضر براساس مادهٔ ۱۰ قانون مدنی و با شرایط ذیل میان طرفین مندرج در مادهٔ ۱ منعقد می‌شود و مفاد آن از تاریخ امضاء و پذیرش برای طرفین لازم‌الاجرا خواهد بود.

ماده ۱ – طرفین قرارداد

طرف اول که در قرارداد حاضر با عنوان «دیجی‌دکان یا طرف‌اول» نامیده می‌شود.

طرف دوم آقا/خانم/شرکت ………………………………. که در قرارداد حاضر «فروشنده یا طرف‌دوم» نامیده می‌شود.

ماده ۲ – تعاریف

خریدار: کسی است که به‌عنوان شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به خرید و پرداخت هزینه محصول می‌نماید.

فروشنده: کسی است که به‌عنوان شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به فروش یک محصول می‌نماید.

بازاریاب: کسی است که به‌عنوان شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به نشر لینک محصولات می‌نماید.

محصول: هر یک از محصولات ارائه‌شده توسط فروشندگان در دیجی‌دکّان

پنل فروشندگان: فضایی که دیجی‌دکّان به صورت برخط جهت بارگذاری محصولات و مدارک شناسایی در اختیار فروشنده قرار داده و فروشنده از این طریق این پنل می‌تواند فهرست محصولات خریداری‌شده یا منتشرشده خود را مشاهده و مدیریت کند. همچنین این پنل راه ارتباط اصلی و رسمی دیجی‌دکّان و فروشنده است.

سیستم تیکت: فضایی که دیجی‌دکّان برای کلیه مکاتبات الکترونیکی با خریداران، فروشندگان، بازاریابان و سایر کاربران در اختیار خریدار و فروشنده گذاشته که کلیه مکاتبات در این سیستم ثبت و از طریق شماره تیکت قابل‌پیگیری است.

توضیحات محصول: اطلاعات کامل محصول و خدمات قابل‌ارائه همراه با ویژگی‌ها و محدودیت‌ها و قیمت‌ها به‌نحوی‌که خریدار کاملاً آگاه گردد.

تحویل محصول: ارائه لینک دانلود محصول خریداری‌شده و یا ارائه دسترسی بر اساس فاکتور یا قرارداد بین خریدار و دیجی‌دکّان.

کاربر وب‌سایت: کلیه اشخاصی که از سراسر دنیا وب‌سایت دیجی‌دکّان را مشاهده و مرور می‌کنند.

ماده ۳ – هویت

دیجی‌دکّان: سایت اینترنتی با آدرس https://dgdokan.comکه در این توافق‌نامه دیجی‌دکّان نامیده می‌شود.

هویت خریدار: خریدار شخصی حقیقی یا حقوقی است که مشخصات وی در پرتال کاربران وجود دارد.

هویت فروشنده: فروشنده شخصی حقیقی یا حقوقی است که مشخصات وی در پرتال کاربران وجود دارد و محصولات خریداری‌شده یا عرضه‌شده تحت حساب وی مدیریت می‌شود

هویت بازاریاب: بازاریاب شخصی حقیقی یا حقوقی است که مشخصات وی در پرتال کاربران وجود دارد و محصولات خریداری‌شده یا بازاریابی شده تحت حساب وی مدیریت می‌شود

برای حفظ حقوق قانونی خریداران، فروشندگان و بازاریابان، کلیه این کاربران موظف به ارائه اطلاعات هویتی خود به دیجی‌دکّان می‌باشند. ضمناً عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات مستقیماً برعهده ایشان خواهد بود. دیجی‌دکّان مسئولیتی در قبال کنترل صحت اطلاعات خریداران، فروشندگان یا بازاریابان ندارد.

خریدار، فروشنده و بازاریاب اذعان می‌نماید که کلیه اطلاعات هویتی ارائه‌شده و آدرس‌ها و شماره تماس و امثالهم صحیح بوده و همواره در بروز نگه‌داشتن آن‌ها در پرتال کاربران می‌کوشد. دیجی‌دکّان حق دارد هر زمان که نیاز به کنترل این اطلاعات داشته تصویر برابر اصل این اطلاعات را از ایشان دریافت نماید. دیجی‌دکّان حق دارد تا تکمیل اطلاعات صحیح و مستند نسبت به تعلیق سرویس‌دهی به خریدار، فروشنده یا بازاریاب اقدام نماید.

کلیه مسئولیت‌ها و حقوق مرتبط با محصولات، بر عهده فروشنده به تنهائی می‌باشد.

ماده ۴ – موضوع قرارداد

به موجب این قرارداد دیجی دکان به عنوان یک بازارگاه (مارکت‌پِلیِس) اینترنتی بستری را در اختیار طرف‌دوم قرار می‌دهد تا وی محصولات خود را (که بدون سفارش قبلی از طرف‌اول قرارداد تولید کرده است) مطابق با قوانین و مقررات برای فروش در وبسایت دیجی‌دکان عرضه کند.

ماده ۵ – مدت قرارداد

قرارداد حاضر، به مدت یک سال شمسی از تاریخ پذیرش و امضای طرفین لازم‌الاجرا بوده و در صورت عدم فسخ، به طور خودکار و به صورت سالانه تمدید خواهد شد.

ماده ۶ – تعهدات و حقوق طرفین

در دیجی‌دکّان محصولاتی تأیید می‌شوند که یا خود شخص سازنده محصول باشد یا اگر محصول غیر ایرانی است نسخه اورجینال آن را خریداری کرده و شخصاً آن را فارسی و بومی نموده باشد.

درصورتی‌که فروشنده فقط محصولات خود را در دیجی‌دکّان عرضه کند به ازای هر فروش محصول ۷۰٪ مبلغ فروش به وی تعلق می‌گیرد و ۳۰٪ باقیمانده به‌عنوان سهم مشارکت به دیجی‌دکّان تعلق می‌گیرد. درصورتی‌که فروشنده علاوه بر سایت دیجی‌دکّان یا سایت شخصی خود، محصول یا محصولاتی را در سایر مارکت ها یا سایت‌ها نیز عرضه کند، حتی اگر آن محصول در دیجی‌دکّان توسط ایشان عرضه نشده باشد، ۲۰% از سهم مشارکت فروش کلیه محصولات وی کسر و سهم فروشنده از هر فروش ۵۰% خواهد بود.

تبصره: درصورتی‌که فروشنده، عرضه محصول در سایر مارکت ها را اعلام نکند و پس از گذشت مدتی این امر برای مدیران دیجی‌دکّان مشخص شود دیجی‌دکّان حق دارد کلیه پرداخت‌های صورت گرفته به فروشنده را اصلاح کند و مابه‌التفاوت مبالغ واریزی بر مبنای سهم مشارکت ۵۰% را از موجودی باقیمانده فروشنده کسر یا در صورت نداشتن موجودی کافی در حساب کاربری فروشنده، نسبت به دریافت مابه‌التفاوت به‌صورت نقدی و یا اعتباری اقدام کند و حق هرگونه اعتراض نسبت به این موضوع از فروشنده خاطی سلب می‌شود.

حداقل مبلغ تسویه‌حساب با فروشندگان ۱۵۰٫۰۰۰ تومان و مضربی از ۵۰٫۰۰۰ تومان است.

تبصره: تنها موجودی حاصل از فروش محصول، قابل‌برداشت است و فروشندگان نمی‌توانند با شارژ کیف پول خود، موجودی حساب را افزایش داده و درخواست برداشت وجه ارسال کنند. مبالغ شارژ شده به این منظور به‌هیچ‌وجه قابل عودت نیست و فروشندگان عزیز می‌توانند بااعتبار غیر نقدی خود به خرید از مارکت بپردازند.
تبصره: درصورتی‌که فروشنده قصد داشته باشد همکاری خود را با دیجی‌دکّان خاتمه دهد بایستی کلیه قوانین و شرایط مربوط به خاتمه همکاری را رعایت کند و تسویه‌حساب نهایی با فروشنده تابع قوانین مربوطه خواهد بود.

تسویه‌حساب با فروشندگان محدودیت تعدادی و زمانی نداشته و در صورت رسیدن به حداقل مبلغ تسویه‌حساب، ارسال درخواست تسویه‌حساب فعال خواهد بود.

تبصره: درخواست‌های تسویه‌حساب می‌باید حداقل ۲ روز پیش از روز تسویه‌حساب ارسال‌شده باشند. در غیر این صورت تسویه‌حساب به اولین مرحله تسویه پس از گذشت این زمان موکول خواهد شد. همچنین در صورت بروز هرگونه مشکل در انجام پرداخت‌ها (اعم از وجود مشکلات در واحد مالی یا مشکلات در سایت و ….) دیجی‌دکّان این حق را دارد تا درخواست‌های برداشت تأییدشده را با یک مرحله تأخیر اجرا نماید
تبصره: واریز مبالغ ثبت‌شده در درخواست وجه فروشندگان صرفاً به شماره شبای ثبت‌شده توسط فروشنده انجام می‌گیرد و فروشندگان فقط در شرایطی می‌توانند درخواست وجه خود را ثبت کنند که قرارداد امضاشده را به همراه مدارک موردنیاز اعم از کپی پشت و روی کارت ملی فرد امضاکننده قرارداد، شماره تلفن ثابت و همراه، شماره‌حساب، شماره کارت و شماره شبای حساب به نام فرد امضاکننده قرارداد در اختیار دیجی‌دکّان قرار داده و هویت ایشان در دیجی‌دکّان به ثبت رسیده باشد.
تبصره: چنانچه در هر زمان دیجی‌دکّان نتواند از روی اطلاعات دریافتی اعم از شماره تلفن ثابت و شماره تلفن همراه با فروشنده تماس بگیرد، مجاز است تأیید هویت فروشنده را به وضعیت معلق درآورد که در این شرایط فروشنده قادر به ثبت درخواست وجه نبوده و در صورت نیاز می‌باید کلیه مراحل تأیید هویت اعم از امضای قرارداد و ارسال مدارک را مجدداً طی و یا رفع نقص نماید.

مبلغ درخواستی فروشنده در تسویه‌حساب‌ها هیچ‌گونه سقفی ندارد و مطابق شرایط وضع‌شده فروشنده می‌تواند مبالغ بالای ۱۵۰٫۰۰۰ تومان را به‌صورت مضربی از ۵۰٫۰۰۰ تومان ثبت کند.

تبصره: ثبت دو یا چند درخواست وجه هم‌زمان امکان‌پذیر نیست و تا پیش از واریز شدن هریک از درخواست‌های وجه فروشنده، امکان ثبت درخواست وجه مجدد وجود ندارد.

فروشنده با پذیرش این توافق‌نامه به دیجی‌دکّان این اجازه را می‌دهد مطابق سیاست‌های بازاریابی، افزایش اعتماد خریداران و درنهایت افزایش فروش محصولات، محصولات فروشندگان را با تخفیف تا سقف ۲۵٪ در جشنواره‌ها و طرح‌های تخفیفی خود عرضه نماید.

تبصره: تخفیف‌ها به‌صورت کد تخفیف و یا سایر روش‌های تخفیفی روی قیمت اصلی محصول اعمال می‌گردد و محاسبه سهم دیجی‌دکّان و سهم فروشنده بر مبنای قیمت محصول پس از کسر مبلغ تخفیف انجام خواهد شد.

مدت‌زمان لازم برای تأیید محصولات شما به شرطی که کلیه اطلاعات و قوانین مندرج برای درج محصول در دیجی‌دکّان را رعایت کرده باشید، در حدود ۷۲ ساعت کاری است. همچنین در صورت عدم‌تأیید محصول نیز مدیران یا کارشناسان دیجی‌دکّان به‌صورت تیکت این مورد را به شما اطلاع خواهند داد.

تبصره: در صورت بروز هرگونه مشکل فنی یا سایر مشکلات احتمالی دیگر ممکن است زمان تأیید محصولات افزایش یابد که در این صورت فروشنده مختار است درخواست لغو بررسی را در تیکت برای دیجی‌دکّان ارسال کند یا صبر کند تا مراحل بررسی محصول توسط کارشناسان دیجی‌دکّان انجام شود.

سعی کنید در توضیحات محصول کاملاً صادق باشید چون نسبت به نوشته‌های خودتان باید پاسخگو باشید و به خریداران پشتیبانی دهید

تبصره: چنانچه قابلیتی را در توضیحات درج کرده باشید و این قابلیت در محصول شما وجود نداشته باشد یا توضیحات شما مغایر با امکانات موجود در محصول باشد و خریداران نسبت به این مسئله اعتراضی داشته باشند دیجی‌دکّان حق دارد خرید را مسترد کند و ضمن کسر مبلغ واریزشده به موجودی فروشنده و بازگشت وجه خرید به خریدار، نسبت به کسر سهم مشارکت خود از حساب کاربری فروشنده اقدام کند و فروشنده نیز حق هرگونه اعتراض در این مورد را از خود سلب می‌نماید.
تبصره: هنگامی‌که خریدار، محصولی را خریداری می‌کند حق دارد کپی‌رایت به نمایش درآمده در صفحاتی که برای عموم کاربران قابل‌مشاهده هستند را حذف کرده یا تغییر دهد. درصورتی‌که محصولی کاملاً ایرانی بوده و سازنده اصرار بر حفظ کپی‌رایت محصول خود دارد می‌باید صراحتاً و به‌طور کاملاً شفاف و برجسته این مورد را در توضیحات محصول خود درج کند و درصورتی‌که حذف کپی‌رایت شامل هزینه می‌شود نیز باید هزینه را به‌طور کاملاً شفاف و برجسته مشخص کرده باشد. در صورت عدم انجام هریک از این موارد دیجی‌دکّان می‌تواند به درخواست خریدار، خرید را مرجوع کرده و مطابق قوانین، مبلغ سفارش را از حساب فروشنده کسر و به‌حساب خریدار بازگردانده و افزون بر آن سهم مشارکت خود را نیز از حساب فروشنده کسر نماید.

کلیه محصولات ارائه‌شده حتماً باید لایسنس قانونی برای فروش مجدد داشته باشند.

کلیه فروشندگان موظف‌اند حداکثر یک هفته بعد از ارائه به‌روزرسانی مرتبط با محصول خود، از شرکت سازنده به‌روزرسانی محصول را دریافت کرده و نسبت به آماده‌سازی بسته به‌روزرسانی شده در دیجی‌دکّان اقدام کنند، در غیر این صورت دیجی‌دکّان این حق را دارد تا بدون اطلاع‌رسانی به فروشنده فعلی، فروشنده جدیدی را برای محصول مشخص کند و یا محصول را از دیجی‌دکّان حذف یا آن را به حالت توقف فروش تغییر وضعیت دهد. همچنین فروشندگان در این شرایط به دلیل بی‌تفاوتی نسبت به پشتیبانی و به‌روزرسانی محصولات عرضه‌شده، حق هیچ‌گونه اعتراضی نخواهند داشت و درصورتی‌که فروشنده جدیدی جایگزین محصول مربوطه شود، دیجی‌دکّان مجاز است با توجه به ضرر و زیانی که از جانب فروشنده قبلی متحمل می‌شود، در صورت نیاز فروشنده جدید، اطلاعاتی همچون فایل ترجمه زبان فارسی یا استایل راست‌چین شده را در اختیار فروشنده جدید قرار دهد. همچنین فروشنده جدید نیز موظف است از کلیه خریداران فروشنده قبلی پشتیبانی کند و به‌صورت رایگان محصول خود را در اختیار کلیه خریداران پیشین نیز قرار دهد.

تبصره: درصورتی‌که محصول ایرانی باشد به جهت رعایت حقوق طراح محصول، حق مالکیت محصول مربوطه صرفاً در اختیار فروشنده اولیه بوده و در صورت بروز مورد فوق، صرفاً محصول حذف یا به حالت توقف فروش تغییر وضعیت می‌دهد. در این شرایط فروشنده جدیدی جایگزین محصول نخواهد شد و اطلاعات محصول نیز در اختیار هیچ فردی قرار نخواهد گرفت.
تبصره: حق مالکیت محصولات غیر ایرانی/غیربومی که از سایر مارکت های جهانی تهیه‌شده‌اند صرفاً در اختیار سازنده اصلی محصولات است و فروشندگانی که به هر نحو تغییراتی در محصول ایجاد کرده‌اند یا اصلاحاتی روی زبان فارسی آن انجام داده‌اند حق هیچ‌گونه اعتراض یا شکایتی در خصوص ارائه اطلاعات به فروشنده جدید ندارند و فارسی سازی یا انجام اصلاحات روی یک محصول هیچ‌گونه حقی برای فروشنده ایجاد نمی‌کند. در این موارد دیجی‌دکّان مجاز است مطابق قوانین موجود که به امضای فروشنده رسیده است عمل کند و حق هرگونه اعتراض از فروشنده سلب می‌گردد.

شرط قرار گرفتن محصول در قسمت محصولات ویژه بر اساس تعداد فروش، مقدار امتیاز (حداقل ۵ خرید موفق و ۵ امتیاز ۵ ستاره) و ارائه مطلوب پشتیبانی به خریداران و به‌روزرسانی سریع و مطلوب محصولات است.

فروشنده موظف است در عنوان محصول فارسی سازی شده ارسالی حتماً از نام انگلیسی و اصلی قالب یا افزونه استفاده نماید، در غیر این صورت محصول ارسالی از حالت انتشار خارج می‌شود و درصورتی‌که عدم درج نام محصول موجب شود تا محصول دیگری به‌صورت تکراری در دیجی‌دکّان تأیید شود، پس از دریافت شکایت از سمت هریک از فروشندگان، محصولی روی دیجی‌دکّان باقی می‌ماند که نام اصلی را در عنوان درج کرده باشد و صرفاً ثبت محصول پیش از محصول دیگر هیچ حق یا اولویتی در باقی ماندن روی دیجی‌دکّان را برای فروشنده ایجاد نمی‌کند.

درصورتی‌که محصول ارسالی شما از سایت‌های دیگر برداشته‌شده باشد و یا نسخه Null شده محصول از راه غیرمجاز تهیه‌شده باشد و پس از بررسی‌های کارشناسان این مورد مشخص شود، بلافاصله محصول ارسالی شما حذف و درصورتی‌که محصول مربوطه فروشی داشته باشد وجه آن از حساب کاربری فروشنده کسر خواهد شد و فروشنده موظف است سهم مشارکت دیجی‌دکّان را نیز نقداً پرداخت کرده یا در صورت داشتن موجودی در حساب کاربری، معادل سهم مشارکت از حساب کاربری ایشان برداشت می‌گردد.

تبصره: مسئولیت فروش غیرمجاز محصولات ایرانی، کپی کردن از روی سایر محصولات ایرانی و پاسخگویی در برابر کلیه مجامع قانونی و حقوقی بر عهده فروشنده محصول است و دیجی‌دکّان هیچ مسئولیتی در قبال خطاهای شما نخواهد داشت.
تبصره: درصورتی‌که فروشنده‌ای نسبت به کپی محصول خود توسط فروشنده دیگر شکایتی داشته باشد می‌باید این شکایت را از مراجع قانونی پیگیری نماید و دیجی‌دکّان تنها در صورتی می‌تواند کپی شدن محصول را تأیید کند که به‌طور واضح و کامل نشان-نام یا هرگونه شناسه هویتی دیگری از نام نویسنده اصلی یا طراح اصلی در محصول کپی شده نیز وجود داشته باشد. در غیر این صورت دیجی‌دکّان نمی‌تواند با مشاهده طرح‌های مشابه یا زمان انتشار هریک از محصولات در میان شاکی و متشاکی قضاوتی انجام دهد. هرگونه اقدام از سمت دیجی‌دکّان صرفاً پس از ارائه حکم توسط مراجع قضایی خواهد بود.

ایجاد پیش‌نمایش آنلاین برای پوسته‌ها و افزونه‌ها هم فروش را افزایش می‌دهد و هم حس اعتماد کاربران به شما را افزایش می‌دهد، این مورد (ایجاد پیش‌نمایش آنلاین فارسی) برای تمامی پوسته‌ها و افزونه‌ها الزامی می‌باشد و فروشنده می‌باید پیش‌نمایش آنلاین را به‌صورت اختصاصی ایجاد کرده باشد نه آنکه از پیش‌نمایش آنلاین سایر فروشندگان و سایت‌ها استفاده کند .برای افزونه‌ها در موارد خاص که دمو صرفاً به بخش مدیریتی وردپرس محدود می‌شود، ارائه تصاویر کامل از محیط افزونه یا ویدئوی آموزشی و کامل بلامانع است.

تبصره: کلیه تصاویر و محتوای مورداستفاده در پیش‌نمایش آنلاین می‌باید با توجه به قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران بوده باشد و در صورت عدم رعایت این موارد، مسئولیت هرگونه عواقب احتمالی بر عهده فروشنده محصول است. همچنین در صورت مشاهده مغایرت محتوا با قوانین جمهوری اسلامی ایران، پیش‌نمایش حذف و فروش محصول تا رفع مشکل متوقف می‌گردد.

درصورتی‌که فروشنده به‌درستی محصول خود را پشتیبانی نکند (شامل پاسخگویی به تیکت‌ها، به‌روزرسانی محصول، رفع مشکلاتی همچون پیش‌نمایش آنلاین فارسی یا فایل آپلودی و ….) با تقاضای درخواست وجه وی موافقت نمی‌شود و در صورت تکرار عدم پشتیبانی، وجوه حاصل از فروش محصول از حساب فروشنده کسر می‌شود.

تبصره: سیستم جامع پشتیبانی توسط تیکت در دیجی‌دکّان راه‌اندازی شده است و پیش از اجرای درخواست‌های واریز وجه فروشندگان، تیکت‌های ایشان و کیفیت پاسخ‌دهی به خریداران مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، چنانچه فروشنده‌ای تیکت‌های باز داشته باشد یا تیکت‌های پاسخ‌داده‌شده و بسته‌شده از پاسخ مناسبی برخوردار نبوده و نتوانسته باشند رضایت خریداران را کسب کنند، درخواست وجه‌های ایشان در وضعیت معلق باقی خواهد ماند.

پاسخگویی به خریداران در سیستم جامع پشتیبانی توسط تیکت دیجی‌دکّان الزامی بوده و فروشندگان نمی‌توانند با استناد به پشتیبانی در سرویس‌های شخصی خود، تیکت‌های ارسالی در دیجی‌دکّان را بی‌پاسخ رها کنند. همچنین فروشندگان حق ندارند پاسخگویی به تیکت‌های دریافتی را منوط به ثبت مجدد درخواست در سیستم‌های پشتیبانی مستقل و خارج از دیجی‌دکّان نمایند و هرگونه انتقال خریداران به سایت‌هایی خارج از دیجی‌دکّان جهت دریافت خدمات پشتیبانی و به‌روزرسانی نیز ممنوع است.

هرگونه تبلیغ و یا لینک دادن به سایت‌های دیگر در بین توضیحات یک محصول و تیکت پشتیبانی موجب حذف آن محصول از دیجی‌دکّان شده و در صورت تکرار چنین مواردی فروشنده جریمه نقدی خواهد شد.

اگر دو محصول غیر ایرانی یکسان توسط دو فروشنده مختلف به‌صورت هم‌زمان ارائه شود، اولویت با فروشنده‌ای خواهد بود که Purchase Code داشته باشد و همچنین آخرین نسخه از آن محصول را در اختیار داشته باشد. تأیید هویت فروشنده و تأیید اصالت اورجینال بودن محصول به روش‌های انحصاری دیجی‌دکّان انجام می‌شود و فروشندگان در صورت بروز شرایط موظف به همکاری با دیجی‌دکّان خواهند بود.

تبصره: چنانچه در هر زمان، کارشناسان دیجی‌دکّان نیازمند تأیید اصالت خرید نسخه اورجینال محصول توسط فروشندگان باشند، فروشنده موظف است همکاری لازم را با دیجی‌دکّان داشته باشد و در صورت عدم همکاری یا عدم توانایی در تأیید اصالت خرید خود، این حق را به دیجی‌دکّان می‌دهد تا ضمن توقف فروش محصول یا واگذاری محصول به فروشنده جدید، میزان خسارت وارده به دیجی‌دکّان و خریداران را نیز به تعداد فروش محصول، پرداخت نماید.

برای پوسته‌های ایرانی ارائه پنل تنظیمات پوسته الزامی است و کلیه پوسته‌های ایرانی می‌باید علاوه بر فایل پوسته و افزونه‌های موردنیاز، از فایل بسته نصبی آسان جهت راه‌اندازی سایت همانند دموی فارسی نیز بهره‌مند باشند.

تمامی فایل‌ها و امکانات لازم برای محصول باید در پکیج خریداری‌شده موجود باشد و اگر فروشنده برای دریافت فایل‌ها، کاربران را به صفحه‌ای دیگر (و شبکه‌های اجتماعی مانند کانال تلگرام) هدایت کند تخلف محسوب می‌شود.

قوانین و ضوابط مرتبط با خاتمه همکاری فروشنده با دیجی‌دکّان

فروشندگان موظف به پشتیبانی از خریداران هستند و چنانچه در هر زمان تصمیم به قطع همکاری با دیجی‌دکّان را بگیرند یا قصد عدم ارائه هریک از محصولات در دیجی‌دکّان را داشته باشند می‌باید حداقل به مدت ۶ ماه از آخرین فروش هریک از محصولات، نسبت به ارائه خدمات پشتیبانی از طریق سیستم تیکت پشتیبانی دیجی‌دکّان اقدام نمایند و در حد مطلوب و مطابق با قوانین دیجی‌دکّان (پاسخگویی جهت رفع مشکل در حداکثر ۴۸ ساعت کاری پس از ثبت تیکت خریدار) از خریداران قبلی محصول پشتیبانی کنند. چنانچه این پشتیبانی صورت نگیرد و به شایستگی و مطابق با قوانین دیجی‌دکّان نباشد، حق شکایت از فروشنده برای دیجی‌دکّان محفوظ است و دیجی‌دکّان می‌تواند نسبت به بازپس‌گیری وجوه پرداختی به فروشنده از طریق مراجع قضایی اقدام کند.

تبصره: فروشندگان موظف هستند حداقل به مدت ۶ ماه در صورت انتشار نسخه‌های به‌روزرسانی شده از محصول نیز نسخه به‌روزرسانی شده را در دیجی‌دکّان ارائه کنند و در صورت عدم به‌روزرسانی محصول، دیجی‌دکّان این حق را دارد تا وجوه پرداختی خریداران را مرجوع کرده و به ازای هر مورد مرجوعی، نسب به کسر سهم مشارکت خود از موجودی فروشنده نیز اقدام نماید.
تبصره: بعد از درخواست قطع همکاری توسط فروشنده، کل موجودی حساب فروشنده برای مدت حداقل ۶ ماه مسدود می‌شود و پس‌ازآن درصورتی‌که فروشنده قوانین مربوط به خاتمه همکاری را رعایت کرده باشد کلیه مبالغ موجود در حساب کاربری به‌حساب ایشان واریز می‌گردد. درصورتی‌که فروشنده در ارائه هریک از خدمات به خریداران کوتاهی کند یا خلاف قوانین عمل نماید، دیجی‌دکّان حق دارد موجودی حساب فروشنده را تا زمان رفع مشکلات مسدود ساخته و در صورت عدم همکاری مناسب علاوه بر عدم واریز موجودی، نسبت به دریافت خسارت وارده به دیجی‌دکّان و خریداران، از فروشنده غرامت دریافت کند.
تبصره: انجام هرگونه کارها و رفتارهای غیرحرفه‌ای توسط فروشندگان پس از قطع همکاری با دیجی‌دکّان جرم تلقی شده و هرگونه فعالیتی که به‌نوعی موجب سلب اعتماد کاربران از دیجی‌دکّان شود یا ایجاد هرگونه شایعه‌پراکنی و … جرم تلقی شده و دیجی‌دکّان می‌تواند در صورت مشاهده هریک از این موارد (حتی موارد جزئی) از فروشنده و فرد خاطی شکایت کرده و ادعای خسارت نماید.

درصورتی‌که فروشنده جدیدی به هر دلیل اعم از قطع همکاری فروشنده قبلی یا عدم به‌روزرسانی و پشتیبانی مناسب توسط فروشنده قبلی، جایگزین فروشنده یک محصول شود، دیجی‌دکّان مجاز است با توجه به ضرر و زیانی که از جانب فروشنده قبلی متحمل می‌شود، در صورت نیاز فروشنده جدید، اطلاعاتی همچون فایل ترجمه زبان فارسی یا استایل راست‌چین شده را در اختیار فروشنده جدید قرار دهد. همچنین فروشنده جدید نیز موظف است از کلیه خریداران فروشنده قبلی پشتیبانی کند و به‌صورت رایگان محصول خود را در اختیار کلیه خریداران پیشین نیز قرار دهد. تصمیم‌گیری در ارائه اطلاعات به فروشنده جدید صرفاً در اختیار دیجی‌دکّان است و فروشنده جدید یا فروشنده قبلی حق هیچ‌گونه اعتراضی نسبت به سیاست‌های دیجی‌دکّان را ندارند. (فروشنده جدید می‌باید همچون سایر فروشندگان فایل محصول ارائه‌شده را به‌صورت اورجینال از منابع اصلی خریداری کرده باشد و توضیحات، تصاویر و پیش‌نمایش آنلاین فارسی را به‌صورت اختصاصی ایجاد کرده باشد)

دیجی‌دکّان هیچ‌گونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور مانند بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیت‌های دولتی و تحریم را ندارد. بااین‌حال در صورت بروز چنین مواردی نهایت تلاش خود را برای کاهش اثرات این موارد خواهیم کرد. بروز هر یک از موارد فورس ماژور موجب تخطی فروشندگان از شرایط فروش نخواهد شد و تحریم یا عدم امکان تبادل ارز از موارد فورس ماژور برای فروشندگان و دیجی‌دکّان خواهد بود.

با ارسال درخواست تبدیل عضویت به فروشنده، فروشندگان مواد توافقنامه و ضوابط دیجی‌دکّان را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از فروشنده وجود ندارد.

دیجی‌دکّان در قبال حفاظت کامل از اطلاعات شخصی فروشنده مسئول بوده و فقط در صورت دریافت حکم قضائی اطلاعات شخص موردتقاضا را بنا بر ضرورت قانونی در اختیار مقام قضائی قرار خواهد داد.

خدمات دیجی‌دکّان به همان شکلی که هستند ارائه می‌شوند و هیچ‌گونه تضمین صریح و ضمنی شامل آن‌ها نمی‌گردد. ضمناً هیچ‌گونه ضمانتی مانند به فروش رفتن محصول، تبلیغ محصول در سایر سایت‌های مرتبط با دیجی‌دکّان و یا معرفی محصول در سایر سایت‌ها ارائه نمی‌شود. همه ضمانت‌های کتبی و شفاهی در مورد سرویس‌های دیجی‌دکّان که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار بوده و دیجی‌دکّان هیچ‌گونه خسارتی بابت عملکرد محصولات ارائه‌شده به هر نحو نمی‌پردازد. دیجی‌دکّان تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند لو رفتن اطلاعات ورود به‌حساب کاربری شما) نخواهد بود.

سقف خسارات اثبات‌شده توسط مرجع رفع اختلاف به فروشنده برای هریک از انواع خدمات و محصولات، حداکثر معادل هزینه یک‌بار خرید محصول مطابق باقیمت مندرج در دیجی‌دکّان بوده و دیجی‌دکّان هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت.

در صورت بروز مشکلات غیرقابل‌شناسایی یا مشکلات فنی، دیجی‌دکّان نهایت تلاش خود را برای رفع مشکل در اسرع وقت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام خواهد داد. در این میان چنانچه بخشی از اطلاعات محصولات یا فروشندگان در اختیار افراد سودجو قرار گیرد، با توجه به بروز مشکل خارج از اختیارات دیجی‌دکّان، فروشنده حق اعتراض ندارد و دیجی‌دکّان به نمایندگی از فروشندگان نهایت تلاش خود را برای بازپس‌گیری حقوق و خسارت احتمالی وارده به فروشندگان را از جانب افراد سودجو به انجام خواهد رساند. قابل‌ذکر است در شرایط بروز مشکلات، رفع مشکل و مسدودسازی دسترسی افراد سودجو در اولین اولویت کاری قرار دارد.

تغییرات توافقنامه

توافقنامه فروش محصول در دیجی‌دکّان تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین مجامع ناظر بر خدمات قابل‌ارائه دیجی‌دکّان و ازآنجاکه این قوانین و توافقات در سطح کشور و بین‌الملل به‌طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند، دیجی‌دکّان حق تغییرات آتی در توافقنامه را بر خود محفوظ می‌داند و نسخه توافقنامه بروز شده را از طریق لینک به صفحه توافقنامه در وب‌سایت دیجی‌دکّان در دسترس عموم قرار خواهد داد. ضمناً دیجی‌دکّان مسئولیتی نسبت به اطلاع‌رسانی نفربه‌نفر در خصوص تغییرات احتمالی نداشته و فروشنده می‌بایست موارد را عنداللزوم با مراجعه به وب‌سایت دیجی‌دکّان کنترل نماید.

فروشنده ضمن امضای تمام صفحات این قرارداد، موظف است همواره از طریق لینک به صفحه توافقنامه در وب‌سایت دیجی‌دکّان، تغییرات احتمالی و الحاقی‌های آتی را رصد کرده و در صورت عدم موافقت با هریک از تغییرات توافقنامه (حداکثر تا ۲۴ ساعت) درخواست خود را مبنی بر قطع همکاری برای دیجی‌دکّان ارسال کند و عدم انجام این کار پس از ۲۴ ساعت به‌منزله قبول کلیه مفاد و تغییرات است.

حل اختلاف

تمامی دعاوی و ابهامات و اختلافات و یا تفسیر که در ارتباط با موضوع قرارداد و انجام وظایف مطرح می‌شود و طرفین نتوانند موضوع را ظرف مدت ۳۰ روز کاری از زمان طرح حل‌وفصل کنند، موضوع به موسسه حقوقی ارجاع داده خواهد شد. داور نظر خود را بر اساس این قرارداد و اسناد ضمیمه و قوانین موضوعه صادر خواهد نمود، رأی داور قطعی و لازم‌الاجرا خواهد بود.

فهرست